Opole

  • Akademia Rozwoju Przedsiębiorczości – cykl wykładów, które dotyczą głównie rozwiązań stosowanych w szeroko rozumianej praktyce zarządzania przedsiębiorstwem, czy specyfiki funkcjonowania danej branży, a wykłady prowadzone są przez praktyków biznesu, inżynierów reprezentujących daną firmę, autorytety gospodarki oraz przedstawicieli rządowych i pozarządowych instytucji gospodarczych. Po jednej stronie Pracodawcy reprezentujący branże zbieżne z kierunkami kształcenia na Politechnice Opolskiej, poszukujący pracowników wśród przyszłych absolwentów uczelni jeszcze zanim otrzymają oni dyplom. Po drugiej stronie stojący u progu przyszłej kariery studenci ostatnich semestrów studiów stacjonarnych, szukający swojego miejsca na trudnym dla nowicjuszy rynku pracy, którzy poza wiedzą zdobytą podczas zajęć chcą dowiedzieć się czegoś o praktycznych aspektach działalności w interesujących ich branżach. Udział w Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości to dla Pracodawców doskonała okazja do zapoznania przyszłych absolwentów ze strukturą i działaniem organizacji, zachęcenia ich do podejmowania własnych działań w zakresie przedsiębiorczości oraz znalezienia pracowników / stażystów. Każdy z wykładów utrwala również obraz firmy/instytucji jako podmiotu działającego w określonej branży, co przekłada się zawsze na wzrost poziomu rozpoznawalności wśród młodych osób wchodzących na rynek pracy. Naszym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku Pracodawców w oczach studentów oraz podkreślenie wysokiego potencjału rozwojowego naszego regionu.

Data i godzina: 10.04.2019, 13:15-16:15
Miejsce: II Kampus Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76, budynek nr 9A, sala 25.
Organizator: Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej

  • X Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego – to doskonała okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i staży, skutecznego nawiązania współpracy, możliwość zweryfikowania umiejętności studentów i absolwentów, pierwsze rozmowy kwalifikacyjne oraz poszerzenie sieci kontaktów, które owocują późniejszą współpracą i zatrudnieniem. Część targowa odbędzie się w godzinach 10:00-13:00 w Budynku Głównym Uniwersytetu Opolskiego, przy ulicy Oleskiej 48 (w holu na I piętrze); Z okazji edycji jubileuszowej przeprowadzone zostaną warsztaty deliberatywne z udziałem studentów Uniwersytetu Opolskiego, a na podstawie ich wyników opracowane zostaną rekomendacje pn. Czego oni właściwie chcą? Oczekiwania studentów Uniwersytetu Opolskiego względem pracodawców. Druga część Giełdy Pracy to debata i networking, podczas której przedstawione i omówione zostaną proponowane rozwiązania przy wsparciu merytorycznym ekspertów Uniwersytetu Opolskiego oraz komentarzem pracodawców. Miejsce: Część networkingowa z udziałem pracodawców odbędzie się w godzinach 15:00-17:00 w Collegium Civitas (sala 15); Jak zwykle w dniu Giełdy Pracy na uczestników będzie czekać ciekawa oferta szkoleń i warsztatów.

Data i godzina: 12.04.2019, 10:00-17:00
Miejsce: Budynek Główny Uniwersytetu Opolskiego, przy ulicy Oleskiej 48 (w holu na I piętrze)
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego

Organizator: Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej

  • X Giełda Pracy: Kariera w korporacji okiem rekrutera – spotkanie i warsztaty z przedstawicielem firmy Stefanini Czy czytając jakieś ogłoszenie o pracę zdarzyło Ci się kiedyś pomyśleć: „brzmi ciekawie, ale to na pewno nie dla mnie – nie mam przecież ani doświadczenia w tej branży, ani wykształcenia kierunkowego, a przecież na pewno tego wymagają”. To dość powszechne poczucie – ale nie zawsze uzasadnione. Są takie firmy, i typy stanowisk, które umożliwiają świeży start osobom nie mającym doświadczenia, czy na przykład chcącym zupełnie zmienić ścieżkę kariery. Taka świadomość pozwala z większym optymizmem patrzeć na to co dzisiejszy rynek pracy ma do zaoferowania. Oczywiście, nie wymagając doświadczenia ani wykształcenia, firmy czegoś jednak od kandydatów oczekują w kwestii kompetencji miękkich, wiedzy czy predyspozycji – a czego konkretnie? Firma Stefanini zaprasza na spotkanie – może wspólnie uda nam się znaleźć odpowiedź. Prowadzący: Tomasz Stokowski – z urodzenia krakus, z zamiłowania fotograf i literat, z wykształcenia anglista, z zawodu rekruter. W branży działa od prawie 6 lat, głównie w segmencie IT/ITO. Doświadczenie zdobywał prowadząc zarówno zakrojone na globalną skalę wieloetapowe procesy dla największych firm z tego sektora na rynku, jak i bardziej specjalistyczne, headhunterskie projekty, wymagające dotarcia do specjalistów zajmujących się najbardziej niszowymi, a co za tym idzie niezwykle pożądanymi, technologiami. Obecnie reprezentuje firmę Stefanini, w której od stycznia 2017 r. odpowiedzialny jest całościowo za rekrutacje w obrębie rynku polskiego.

Data i godzina: 12.04.2019, 11:00
Miejsce: Budynek Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego

  • Szkolenie w ramach X Giełdy Pracy: Jak rozwinąć firmę dzięki Google Moja Firma? Nie pozwól by internetowa rewolucja ominęła Twoją firmę! Dowiedz się jak internet pomoże Ci dotrzeć do nowych klientów i komunikować się z obecnymi. Podczas warsztatów dowiesz się: – jak dotrzeć do potencjalnych klientów w okolicy, – jak zaprezentować swoją ofertę na wizytówce w Google – i jak skutecznie zarządzać wizytówką, aby zwiększyć konkurencyjność swojej firmy. Prowadząca: Ewelina Pakosz z Google Internetowe Rewolucje.

Data i godzina: 12.04.2019, 13:00
Miejsce: Budynek Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego

  • Szkolenie w ramach X Giełdy Pracy: Twój Pierwszy raz- wyzwania na rynku pracy 1. Testy kompetencji – Z nami odkryjesz swoją ścieżkę kariery zawodowej: – RISA, – Wielka szóstka. 2. Metody szukania pracy: – stałe zatrudnienie, praca dorywcza, pierwsza praca, -praca, praktyki, staże w trakcie studiów, -klasyczne metody szukania pracy, -aplikacja. 3. Rozmowa kwalifikacyjna ( teoria i warsztaty): – pierwsze wrażenie podczas spotkania z rekruterem i podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, – co wypada a czego nie wypada, mówić i robić (mowa ciała), – trudne pytania jak sobie z nimi poradzić, – rola kompetencji miękkich na rynku pracy, – rozmowa z rekruterem, o co pytać a jakich pytań unikać. 4. Jak poprosić pracodawcę o wyższe wynagrodzenie niż to podane w ofercie pracy – Hamburger. 5. Lokalny rynek pracy – analiza. 6. Agencja – “Oj nie, nie, Państwu już dziękujemy” – Obalamy mity, przedstawiamy fakty. 7. Zdjęcie do CV oraz do aplikacji z Naszym profesjonalnym fotografem. 8. Podsumowanie – CV – szablony. Prowadzący: przedstawiciele firmy Paretti.

Data i godzina: 12.04.2019, 13:00
Miejsce: Budynek Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego

  • Szkolenie w ramach X Giełdy Pracy: Zarządzanie czasem – co sprawia, że działamy bardziej efektywnie? Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą działać bardziej efektywnie oraz poznać techniki planowania dnia. Podczas szkolenia z zarządzania czasem zostanie przedstawiony materiał obejmujący swoim zakresem część zarówno warsztatową jak i teoretyczną. Uczestnicy będą na bieżąco rozwiązywać zadania związane z tematyką szkolenia. Celem szkolenia jest: Poznanie najpopularniejszych technik zarządzania czasem, Nabycie umiejętności rangowania zadań i określania priorytetów, Poznanie narzędzi, które ułatwiają planowanie czasu. Prowadzący: Stefania Pogrzeba | Senior Specialist | Internal Firm Services Z PwC Service Delivery Center związana od półtora roku. Swoją przygodę w firmie rozpoczęła w niemieckim zespole zobowiązań,następnie przenosiła procesy z Düsseldorfu do biura w Opolu. Koordynowała tranzycję z poziomu eksperta procesowego, była również odpowiedzialna za dokumentację, komunikację z klientem oraz wdrażanie nowych osób do zespołu. Od dłuższego czasu pełni w organizacji funkcję trenera umiejętności miękkich. Patrycja Pielok-Świtała | Supervisor | Internal Firm Services Z PwC Service Delivery Center związana od dwóch lat. Początkowo związana z procesem tranzycji z PwC Frankfurt do biura w Opolu. Na co dzień zajmuje się procesem windykacji w języku niemieckim oraz pełni rolę trenera umiejętności technicznych jak i miękkich.

Data i godzina: 12.04.2019, 13:00
Miejsce: Budynek Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego

  • Szkolenie w ramach X Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego: Pierwsze kroki na rynku pracy Celem szkolenia jest przybliżenie studentom kilku podstawowych kroków, jakie należy podjąć podczas szukania swojej pierwszej pracy. Omówimy m.in. kwestie możliwości jakie mamy do dyspozycji, przedstawimy zalety łączenia pracy ze studiami oraz poradzimy jak stworzyć dobre CV. Czeka nas również luźna praca w grupach, a dla aktywnych uczestników przewidziane są upominki. Prowadząca: Sabina Gawlik, German Customer Service Advisor

Data i godzina: 12.04.2019, 15:00
Miejsce: Budynek Collegium Civitas Uniwersytetu Opolskiego
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Opolskiego